Dawid Kownacki wraca do PKO Ekstraklasy! Klub potwierdził przybycie

Dawid Kownacki wraca do Lecha Poznań! „Kolejorz” potwierdził ruch transferowy na swojej stronie internetowej i poprzez media społecznościowe.

Wczoraj informowaliśmy Was, że Dawid Kownacki jest bliski powrotu do PKO Ekstraklasy. Wtedy zahaczyliśmy o zawirowania związane z zawodnikiem, ponieważ przez weekend nie było pewności, czy na pewno gracz niemieckiej Fortuny Düsseldorf wróci na Bułgarską. Zgodnie z doniesieniami dziennikarzy piłkarz we wtorek miał testy medyczne, które pomyślnie zaliczył. Dziś już oficjalnie możemy napisać, że „Kownaś” zasilił Lech Poznań.

W środowe popołudnie 24-latek został formalnie wypożyczony na najbliższe pół roku. W kontrakcie nie uwzględniono zapisu o możliwości wykupu piłkarza po zakończeniu sezonu 2021/22.

Dyrektor sportowy klubu, Tomasz Rząsa podkreślił, że Lech Poznań w każdym momencie jest gotowy przyjąć swoich wychowanków. Jeśli chcieliby oni ponownie zagrać w barwach „Kolejorza”, to drzwi są dla nich otwarte. Dodał również, że w momencie pojawienia się opcji ściągnięcia Kownackiego w przerwie zimowej, od razu przystąpiono do rozmów z zawodnikiem. Lech zadziałał bardzo sprawnie i mimo zainteresowania klubów z Belgii oraz Austrii, dopiął swego.

Obecnym trenerem Lecha Poznań jest Maciej Skorża, z którym Kownacki spotka się po latach. Kilka lat temu pod jego skrzydłami napastnik zdobył mistrzostwo Polski.  „Dawid to już doświadczony zawodnik. Jego powrót to sytuacja, którą określiłbym jako win-win, czyli korzystną dla każdej ze stron. Dla Dawida, który będzie miał szansę odbudować się, ale także dla nas, bo zyskujemy zawodnika, który pomoże nam wiosną w ekstraklasie oraz Pucharze Polski. Znamy się bardzo dobrze, pracowaliśmy w latach 2014 i 2015, Dawid da nam fajne opcje taktyczne, bo może grać zarówno w ataku, jak i na skrzydle. Wzmocni bez wątpienia rywalizację wśród piłkarzy ofensywnych” – powiedział trener Skorża.

Dawid Kownacki
Fot. Lech Poznań

„Chciałbym przede wszystkim jak najszybciej zapracować sobie na wywalczenie miejsca w składzie, by pomóc zespołowi na boisku. Chciałbym sobie dopisać drugie mistrzostwo Polski z „Kolejorzem”, a także wygrać Puchar Polski, bo dotychczas trzykrotnie grałem w finałach, ale nigdy nie udało się zwyciężyć” – zaznaczył Dawid Kownacki. 

Poznańska kariera w pigułce

Dotąd Dawid Kownacki rozegrał dla Lecha Poznań dokładnie 117 spotkań. W nich 27 razy trafił do siatki i 11 razy posłał ostatnie podanie. Rywalizował w Ekstraklasie, Pucharze Polski czy w europejskich pucharach. Oficjalna strona internetowa „Kolejorza” przywołała mecz z Fiorentiną w ramach starcia w Lidze Europy. Wtedy to napastnik strzelił jednego gola.

Udostępnij:

Facebook
Twitter