Daniel Łukasik rozwiązał kontrakt z Ankaragücü. Czy szykuje się powrót do Ekstraklasy?

Portal „Transfery.info” podał dalej informację odnośnie rozwiązania kontraktu ze swoim klubem przez Daniela Łukasika. Były piłkarz miedzy innymi Legii, czy Lechii Gdańsk ostatnio występował na poziomie 2. ligi tureckiej w zespole MKE Ankaragücü

Daniel Łukasik w Turcji

Polski pomocnik przeniósł się do stolicy Turcji w 2020 roku. Najpierw na zasadach wypożyczenia z Lechii Gdańsk, a następnie został wykupiony za 250 tysięcy €. W pierwszych dwóch sezonach pobytu w Ankarze, odgrywał ważną rolę w swoim zespole. Szczególnie widać było to w ubiegłej kampanii (2020/21), gdy Łukasik na boisku meldował się aż 23 razy. W tym czasie dwa razy udało mu się trafić do siatki rywali. Zakończenie rozgrywek nie miało jednak pozytywnego wydźwięku. Ankaragücü spadło z ligi, a Polak przestał dostawać regularne szanse na grę. W tym sezonie, Daniel Łukasik na murawie pokazał się tylko jeden raz, a jego występ uznać należy za raczej bezbarwny. Przez resztę czasu, były rozgrywający Lechii nie łapał się do składu i mecze oglądał z perspektywy trybun.

Rozwiązanie kontraktu szansą dla polskich zespołów?

Dlatego też po serii konsultacji ze sztabem szkoleniowym, zawodnik doszedł do wniosku, że najlepszym wyjściem z tej trudnej sytuacji będzie rozwiązanie swojej umowy z tureckim zespołem i spróbowanie szans w innej lidze. Dużo mówi się o zainteresowaniu kilku drużyn z polskiej ligi. Chęć sprowadzenia 30-latka wyraziły podobno Stal Mielec oraz Radomiak Radom. Ci drudzy mają być jeszcze bardziej zdeterminowani, ponieważ władze radomskiego zespołu w dalszym ciągu nie znalazły odpowiedniego zastępcy dla Michała Kaputa, który oficjalnie przeniósł się do Piasta Gliwice.

Udostępnij:

Facebook
Twitter