CZESŁAW MICHNIEWICZ TRENEREM REPREZENTACJI POLSKI!

Oficjalnie. Turniej audiotele, jakim był proces wyboru selekcjonera reprezentacji z dniem 31 stycznia się zakończył. Pirlo, Cannavaro, Shevhenko, Nawałka… kandydatów było wielu. Ale zwycięzca jest jeden. Można mówić, że znamy go od soboty, gdy portal meczyki.pl poinformowały o odrzuceniu innych kandydatur. Ale wciąż warto powiedzieć to jeszcze raz: Czesław Michniewicz selekcjonerem reprezentacji Polski!

Jakim trenerem jest Czesław Michniewicz?

Najmocniejszą stroną Michniewicza jako trenera jest dogłębna analiza. Były trener warszawskiej Legii słynie z bardzo dokładnego oglądania rywali i przekazywania swoim piłkarzom tak treściwych informacji, że Ci rozgrywają mecz przed meczem. Doskonale wiedzą, czego się spodziewać. Do historii przeszła już anegdota o tym, jak Michniewicz zamykał się sam z laptopem i dyskami twardymi w domku na Kaszubach, by analizować rywali. Albo jak robił quizy taktyczne swoim podopiecznym w reprezentacji Polski u21. To wszystko prowadziło do historycznych wręcz zwycięstw nad rywalami dużo lepszymi od zespołów prowadzonych przez Michniewicza. Dowody? Nie trzeba szukać daleko. Choćby Legia i wygrana ze Slavią Praga w 2021 roku, która zapewniła „Wojskowym” pierwsze od dawna europejskie puchary. Taki styl pracy może pomóc w kontekście walki w barażach z Rosją.

Ma doświadczenie

Ponadto, warto wspomnieć o tym, że Michniewicz ma już doświadczenie w pracy z reprezentacją. Kilka lat temu prowadził on reprezentację u21 naszego kraju, gdzie odniósł niemałe sukcesy. Choćby wygrane z Portugalią, Włochami czy Belgią, a także udane występy na młodzieżowym Euro mogą świadczyć o tym, że Michniewicz do pracy z kadrą zwyczajnie się nadaje. Poza tym, do jego atutów w roli trenera Polaków z pewnością warto dodać fakt, iż zna on wielu piłkarzy kadry seniorskiej właśnie z okresu pracy w juniorskiej reprezentacji. Przykłady? Kamil Jóźwiak, Jan Bednarek, Karol Świderski, Tymek Puchacz itp. itd… Michniewicz po prostu do roli selekcjonera pasuje jak mało kto. Czy to udowodni? Prawdopodobnie przekonamy się o tym 24 marca. Wtedy właśnie nastąpi debiut Michniewicza w roli selekcjonera. Polska zmierzy się z Rosją na Łużnikach w walce o mundial w Katarze.

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter