Czesław Michniewicz na 99% selekcjonerem reprezentacji Polski!

Na początku wydawało się, że będzie to Polak. Albo Michniewicz, albo Nawałka. I to raczej w kierunku tego drugiego szedł Cezary Kulesza. Później wszystko wskazywało na Szewczenkę. Jednakże dzisiaj, jak informuje portal Meczyki.pl, wyciekło nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski, który poprowadzi Polaków w barażach o mundial! 

To Czesław Michniewicz!

Były selekcjoner reprezentacji Polski u21 obecnie ma być tuż przed podpisaniem kontraktu z seniorską reprezentacją Polski. Polak gotowy jest, by objąć kadrę jedynie na baraże, a później? Później będzie to zależne od wyniku osiągniętego w meczach o Mistrzostwa Świata w Katarze. Aczkolwiek jeśli jest ktoś, kto umie przygotować zespół pod danego rywala jak nikt inny, to jest to Czesław Michniewicz. Pokazywały to występy jego drużyny u21, która być może nie talentem, a sposobem wygrywała z dużo lepszymi zespołami. Ponadto, Michniewicz udowodnił swoje umiejętności taktyczne i analityczne w Legii Warszawa. Jako menedżer „Wojskowych” w zeszłe lato, były trener m.in. Jagielloni Białystok pokonał przeszkodę dla wielu niemożliwą do przebrnięcia, czyli eliminacje europejskich pucharów. Jego Legia finalnie zagrała w Lidze Europy, co było olbrzymim sukcesem. Ale tych rozgrywek nie kończyła już wraz z trenerem o nazwisku „Michniewicz”, albowiem ten został zwolniony w październiku po tragicznym początku sezonu ligowego.

Kiedy prezentacja?

O nowym selekcjonerze reprezentacji mieliśmy dowiedzieć się już 19 stycznia na PGE Narodowym. Ale przedłużające się negocjacje nie umożliwiły podjęcia decyzji Cezaremu Kuleszy aż tak szybko, a kandydatów było naprawdę wielu. Marcel Koller, Adam Nawałka, Fabio Cannavaro, Claudio Ranieri, Jan Urban czy finalnie Andrij Szewczenko, który wydawało się, że zostanie selekcjonerem niemalże na pewno. Podobnie było z Nawałką. Jednakże finalnie to Michniewicz ma zostać nowym sternikiem Biało-Czerwonych. Czy tak się stanie? Oficjalne potwierdzenie decyzji Cezarego Kuleszy ma nastąpić w poniedziałek 31 stycznia o 14:00 w specjalnie przygotowanej konferencji prasowej na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Kulesza już wcześniej współpracował z Michniewiczem. Obaj panowie raczej niezbyt się dogadywali podczas wspólnego okresu w Jagielloni Białystok, ale teraz? Teraz wszystko wskazuje na to, że to Michniewicz jest najnowszym selekcjonerem reprezentacji, autorskim pomysłem prezesa PZPN który poprowadzi nas na mundial w Katarze. A przynajmniej wszyscy sobie tego życzą, na czele z prezesem Cezarym Kuleszą.

Udostępnij:

Facebook
Twitter