Czas na Aston Ville.

Jeśli ktoś mnie spyta o czarnego konia rozgrywek to powiem Aston Villa. Jeśli ktoś mnie spyta o mądre ruchy transferowe to powiem Monchi. Jeśli ktoś mnie spyta o trenera, który z drużyn przeciętnych robi ekipy podbijające Europę to powiem Emery. Wszystko to ma wspólny mianownik, którym jest Aston Villa.

TRANSFERY
Mądry transfer Tielemansa, który mógł iść przecież do klubu pokroju Chelsea lub Tottenhamu. Ściągnięcie Moussy Diaby’ego jako ciekawy eksperyment oraz dopięcie transakcji Pau Torresa, który wzmocni obronę „The Villains”. Te kroki wykonane przez Monchiego dla Emery’ego to zaledwie początki współpracy przy Villa Park. Plany są wielkie, bowiem Hiszpan chce zrobić z Aston Villi swoja angielska kopie Sevilli. Nikt nie mówi ze będzie to proste, tak samo jak nikt nie mówił tego o „Los Nervionenses”.

https://twitter.com/VillaWatch1/status/1682336418012471298

Bycie czołową drużyną w LE oraz coś więcej niż pozostaniem czarnym koniem w LM- to cele jakie postawiła sobie drużyna z Birmingham. Czy odważne? Przemawia za nimi bardziej ambicja niż brawura, więc nie wrzucałbym ich do szufladki z „marzeniami ściętej głowy”. Emery to profesjonalista, który wie jak z przeciętnej drużyny zrobić europejskiego potwora z którym musi się liczyć każdy w Europie.

UNAI EMERY
Już dobry poprzedni sezon zwiastował czymś więcej niż zadowoleniem się przeciętnością. W pierwszych 17 spotkaniach wygrał aż 11 i tylko Arsenal oraz Manchester City zdobyli w tym okresie więcej punktów niż „The Villains”. W nadchodzącym sezonie będą to poważni kandydaci do bycia w top6 angielskiej ekstraklasy.

Dobry trener, dobry klubowy background oraz utalentowani zawodnicy-wszystko to znajduje się na Villa Park. Młode talenty typu Jacob Ramsey kwitną pod wodzą nowego szkoleniowca, natomiast starsi zawodnicy np. Ashley Young przeżywają swoją drugą młodość. A tak o Emerym mówił dawny napastnik Aston Villi Darren Bent:

„Nie skończyło się to dla niego dobrze w Arsenalu, ale nie doszukujmy się dziury w całym. Mówimy o gościu, który wygrał cztery razy Ligę Europy. Myślę, że jest to naprawdę bardzo dobry trener.”

POTENCJAŁ
Czy jest to skład na top6? Nie, nie jest to ekipa na top6 sezonu 2023/24. Bardziej rozpatruje ich jako możliwe zaskoczenie lub siódmą ekipę Premier League- co już nie będzie niespodzianką. O ile jakość zawodników nie stanowi tutaj problemu to ich zgranie i doświadczenie nie gwarantuje na ten moment gry w Lidze Mistrzów- przynajmniej nie w tej lidze.

https://twitter.com/AVFCOfficial/status/1685201996708777984

Mimo, że w Bundeslidze lub Ligue 1 ten skład mógłby zająć miejsce w czołówce to w Anglii będzie to ultra trudne zadanie do wykonania. Drużyny jak Liverpool, Manchester United, Manchester City, Newcastle, Arsenal, Chelsea, Tottenham czy Brighton nie zwolnią tempa w przyszłym sezonie. Patrząc jednak na przeszłość duetu Emery-Monchi jestem naprawdę bardzo podekscytowany zbliżającymi się miesiącami przy Villa Park.

Udostępnij:

Facebook
Twitter