Cracovia spokojnie zwycięża we Wrocławiu

W ostatniej kolejce przed przerwą zimową Cracovia pewnie wygrywa ze Śląskiem Wrocław na wyjeździe. Kiepska passa WKS trwa dalej.

W 19 kolejce Ekstraklasy Śląsk podejmował u siebie Cracovię. Mecz z początku sezonu zakończył się zwycięstwem Śląska 2:1. Tym razem było zupełnie inaczej.

Pierwsza połowa
W pierwszej połowie obie drużyny miały swoje szanse, odrobinę przeważała Cracovia co udokumentowała sekundy przed przerwą.

Brak karnego dla Wrocławian

W ósmej minucie ładną akcją popisała się drużyna Śląska i po podaniu Mączyńskiego do Exposito, Hiszpan został kopnięty przez przeciwnika. Ostatecznie Paweł Raczkowski po konsultacji z wozem VAR nie odgwizdał rzutu karnego dla drużyny z Wrocławia.

Piękna parada Szromnika

Na początku drugiego kwadransa świetną okazję miała Cracovia. Strzał Rakoczego po rykoszecie Bejgera ostatecznie końcówkami palców obronił bramkarz WKS.

Świetna interwencja Bejgera

Groźna sytuacja Pasów strzał po długim słupku i Goo- gola nie ma. Łukasz Bejger zatrzymuje piłkę zmierzającą prosto do bramki.

Bójka na boisku

Na początku doliczonego czasu gry pierwszej połowy Krzysztof Mączyński po faulu na nim odepchnął Pelle Van Amersfoorta przez co obaj piłkarze później zostali ukarani żółtą kartką.

Gol Cracovii

W siódmej minucie doliczonego czasu gościom został przyznany rzut wolny z boku boiska. W pole karne piłkę dokładnie dorzucił Michal Siplak, a piłkę do siatki główką bardzo dobrze skierował Cornel Rapa.

Druga połowa
Dużo bardziej jednostronna, Pasy zdecydowanie zaczęły prowadzić spotkanie i narzucać swoje tempo.

Drugi gol Cracovii

Otar Kakabadze próbuje podać piłkę w pole karne blokuje to zagranie Victor Garcia. Gruzin zgarnia tą piłkę i ze sporej odległości próbuje swoich sił. Piłka kozłuje i mija ręce bezradnego Szromnika. Piękna bramka.

Zmarnowana sytuacja Golli

Świetną okazję miał Śląsk by trafić bramkę kontaktową lecz Wojciech Golla z odległości pięciu metrów trafił prosto w Karola Niemczyckiego.

Podsumowanie
Z przebiegu spotkania możemy powiedzieć, że wynik odzwierciedlał to co działo się dziś przez 90 minut. Cracovia przeważała przez znaczną część meczu i zasłużyła na zwycięstwo. Gdyby nie Bejger i Szromnik można podejrzewać, że zwycięstwo gości byłoby bardziej okazałe. Problemy Panie Magiera!

Śląsk Wrocław 0 (0):2 (1) Cracovia

Rozgrywki: Ekstraklasa

Stadion: Tarczyński Arena

Sędzia: Paweł Raczkowski

Bramki: Rapa (45+7′), Kakabadze (54′)

Śląsk Wrocław: Szromnik – Bejger, Lewkot, Golla – Janasik, Schwarz, Mączyński, Garcia (Stiglec 57′) – Sobota (Łyszczarz 57′), Pich (Quintana 71′)- Exposito (Gryglak 90′)

Cracovia: Niemczycki – Rapa, Rodin, Siplak – Kakabadze, Rasmussen (Lusiusz 82′), Van Amersfoort, Jugas – Rakoczy (Myszor 65′), Hanca (Loshaj 71′)- Knap

Udostępnij:

Facebook
Twitter