Cracovia sięgnie po Reprezentanta Ukrainy?

Lepiej późno niż wcale. Cracovia ruszyła na zakupy. Zdaniem WP Sportowe Fakty w Krakowie przebywa Jewhen Konoplianka. Ma on zasilić drużynę Pasów. Konoplianka rozegrał 86 spotkań dla Reprezentacji Ukrainy. Triumfował on też w 2016 roku w Lidzę Europy. 

Cracovia pozyska Konopiankę

Ukrainiec miał przyjechać w czwartek wieczorem do Krakowa. Dziś zaczął przechodzić wszelkiego rodzaju testy przed podpisaniem kontraktu. Ukrainiec ma rozwiązać obowiązujący kontrakt z Szachtarem Donietsk i na zasadzie wolnego transferu zasilić Cracovię. Jak twierdzą media Ukrainiec miał postawione ultimatum przez swojego pracodawcę jakoby nie mógł zasilić innego klubu z ukraińskiej ekstraklasy. Miał mieć też ofertę z Turcji, ale na taką się nie zdecydował.

Ukrainiec też miał obniżyć znacząco wymagania finansowe. W Szachtarze miał zarabiać ok. 1,5 miliona Euro. W Polsce zdecydowanie na takie zarobki liczyć nie będzie mógł. W przeszłości zasilał takie kluby jak: Dnipro Dniepropietrowsk, Seville (z którą wygrał Ligę Europy), a także Schalkę i Szachtar Donietsk.

Jeśli informacje się potwierdzą to będzie to pierwszy transfer Cracovii w tym sezonie. Wydawać się mogło, że Pasy pozostaną bez wzmocnień. Zdecydowanie jeśli uda im się dopiąć ten transfer będzie można uznać to okienko jako owocne.

Pięciokrotny Mistrz Polski zajmuje obecnie 9. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 27 punktów. Ostatni mecz z Lechem Poznań zremisował 1:1. Już dziś w ramach 21 kolejki Ekstraklasy zmierzą się z Lechią Gdańsk. Nawet gdyby Ukrainiec przeszedł wszystkie testy to i tak wątpliwe jest, by pojawił się dziś na boisku.

Do końca ligowych rozgrywek pozostało 14 kolejek. Miejsce lidera zajmuje Lech Poznań z dorobkiem 42 punktów.

Udostępnij:

Facebook
Twitter