Claudio Ranieri wyraził chęć prowadzenia reprezentacji Polski

Claudio Ranieri włączył się do wyścigu o posadę trenera reprezentacji Polski. Choć wiemy, że na tą chwilę największym faworytem jest Andrij Szewczenko to nic nie jest wykluczone.

Claudio Ranieri to trener z bogatym CV. Jego największym sukcesem jest zdobycie mistrzostwa kraju z Leicester City. Pracował również w takich zespołach jak Chelsea, Juventus czy Atletico Madryt. Niespełna tydzień temu został zwolniony z Watfordu po porażce 0-3 z Norwich. Włoski szkoleniowiec na ostatnie 10 spotkań, przegrał aż 8. Zarząd nie mógł podjąć innej decyzji jak zakończenia z nim współpracy.

Leicester City świętuje pierwsze mistrzostwo Anglii! [DUŻE ZDJĘCIA] Piłka  nożna - Sport.pl

autor: John Clinton

Ostatnio najgorętszym tematem w mediach jest to, kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Z początku mówiło się o takich nazwiskach jak Pirlo czy Cannavaro, lecz Cezary Kulesza szybko sprostował te plotki. Na liście wciąż pozostali Andrij Szewczenko oraz Adam Nawałka. Legendarny ukraiński napastnik wydaje się być bardziej prawdopodobnym wyborem prezesa PZPN. Decyzja zostanie ogłoszona 31 stycznia.

Jak informuje portal „WP SportoweFakty”, do walki o posadę dołączył Ranieri. Podobno mocno skusiła go perspektywa pracy z kadrą Polski. Być może został mu cień szansy, gdyż istnieje taka możliwość, że Szewcence nie uda się rozwiązać kontraktu z Genoą.

Jego doświadczenie z prowadzeniem kadry jest niewielkie. W 2014 roku pełnił funkcję selekcjonera reprezentacji Grecji, lecz trwało to zaledwie cztery miesiące.

Ranieri początkowo chciał odpocząć od piłki, ponieważ jest już dosyć wiekowym trenerem. Jak donoszą media, jego kandydatura trafiła na stół Kuleszy, dlatego nie możemy go wykluczać jako potencjalnego trenera naszej kadry.

 

 

 

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter