Christopher Nkunku zostanie w RB Lipsk na następny sezon?

Jak podają angielskie media prezes RB Lipsk Oliver Mintzlaff miał powiedzieć, iż jego gracz Christopher Nkunku zostanie w klubie na przyszły sezon.  

Christopher Nkunku w ostatnich miesiącach stał się nie tylko gwiazdą RB Lipsk, ale także całej Bundesligi. Tylko w trwającym sezonie strzelił już 18 bramek we wszystkich rozgrywkach.

Obecna forma Francuza sprawia, iż stał się on celem transferowym wielu europejskich gigantów. Mówi się o zainteresowaniu m.in. Manchesteru United, Arsenalu lub PSG. Co ciekawe Nkunku  jest wychowankiem PSG.

Prezes RB Lipsk miał powiedzieć: „Nkunku będzie grał dla nas także w przyszłym sezonie, bo jest oczywiście bardzo ważnym zawodnikiem. W piłce nożnej nic nigdy nie jest pewne, ale takie są nasze plany”. 

Sam Nkunku powiedział, iż Lipsk nie jest już tylko klubem – trampoliną przed kolejnym transferem. Stwierdził także, iż gdyby próbował opuścić klub w trakcie sezonu, to okazałby brak szacunku dla drużyny. 

Francuz jest także bardzo ważnym zawodnikiem w układance trenera Domenico Tedesco.  On i jego Lipsk są na razie na 7 miejscu w tabeli Bundesligi.

Historia kariery Christophera Nkunku

Francuz jest wychowankiem Paris Saint Germain. W tej drużynie grał w latach 2015-19. W sumie rozegrał tam 55 spotkań, strzelając 8 bramek. Do Lipska trafił przed sezonem 2019/20. Zdążył już rozegrać dla Byków 109 meczów, w których strzelił 28 goli. Nkunku jest także kilkunastokrotnym reprezentantem młodzieżówek reprezentacji Francji. W dorosłej reprezentacji jeszcze nie zdążył zadebiutować.  

Udostępnij:

Facebook
Twitter