Christian Eriksen – znamy plany na przyszłość Duńczyka

Jak podaje „La Gazetta Dello Sport” Christian Eriksen już tej zimy opuści drużynę Interu Mediolan. Zarząd „Nerazzurri” i Duńczyk mają rozwiązać umowę za porozumieniem obu stron, gdyż włoskie zasady upoważniające do gry w piłkę zakazują gry z kardiowerterem defibrylatorem.

Przed oczami wielu kibiców ciągle widnieją obrazki piekła z meczu Dania – Finlandia podczas tegorocznego Euro. Christian Eriksen, zawodnik Interu Mediolan upada na boisko przez zatrzymanie akcji serca. Po tym zajściu w jego sercu lekarze zaaplikowali zastawkę, która ma zapobiegać przyszłościowym problemom Duńczyka.

Prawo upoważniające do gry w piłkę we Włoszech nie zezwala jednak gry z tym urządzeniem, przez co pomocnik będzie musiał odejść z włoskiej drużyny. Niebawem ma dojść do rozwiązania umowy pomiędzy Eriksenem a Interem za porozumieniem obu stron.

Według informacji „LGDS” następnym przystankiem dla pomocnika ma być holenderski Ajax Amsterdam, bądź duńskie Odense Boldklub. Oba kluby nie są dla Duńczyka obce – to w nich Christian rozpoczynał piłkarską karierę. Najpierw w 2008 trafił do drużyny młodzieżowej drużyny Odense, by później zostać zakontraktowany przez Ajax. Zarówno liga duńska, jak i holenderska zezwala na grę w kardiowerterem defibrylatorem.

Eriksen trafił do Interu w zimowym okienku w sezonie 19/20. Dla Nerazzurrich strzelił 8 bramek i zanotował 3 asysty w 60 spotkaniach. Wraz z drużyną z San Siro zdobył również mistrzostw Włoch.

Udostępnij:

Facebook
Twitter