„Chcę przeprosić za swoje czyny” – oświadczenie Zoumy o znęcaniu się nad kotami

Film opublikowany przez The Sun, na którym Kurt Zouma kopał i bił swoje koty, wywołał spore oburzenie w mediach społecznościowych. Dzisiaj francuski obrońca opublikował oświadczenie, w którym przeprasza, za to co zrobił. W ślad za nim poszedł jego obecny klub – West Ham.

 

O jaki filmik chodzi?

Jeśli ostatnio byliście mało aktywni w mediach społecznościowych i nie widzieliście tego zdarzenia – nic straconego. Poniżej materiał, w którym Zouma znęca się nad zwierzętami.

 

 

„Przepraszam każdego, kogo uraziło to wideo”

Swoją drogą ten film nagrał jego brat, Yoan, który raczej nie jest zbyt rozgarnięty, skoro wrzucił materiał do internetu zaledwie jeden dzień po zwycięstwie West Hamu z Kidderminster w Pucharze Anglii. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Teraz wiadomo, jakim zwyrodnialcem jest Zouma. Znęcanie się nad bezbronnymi kotkami, ogólnie nad zwierzętami, jest niedopuszczalne.

 

Sprawa jest na tyle poważna, że nawet mówiło się, że policja może zbadać cały incydent, ale ostatecznie tak się nie stanie, bo Metropolitan Police odmówiło, więc Francuz nie będzie miał żadnych formalnych zarzutów w związku z całym zdarzeniem.

 

Zouma już wydał oświadczenie odnośnie tej sytuacji:

 

Chciałbym przeprosić za tę sytuację. Nie ma żadnego wytłumaczenia dla mojego zachowania Przepraszam każdego, kogo uraziło to wideo. Chciałbym zapewnić, że oba koty są zdrowe i nic im nie jest. One są kochane i pielęgnowane przez całą naszą rodzinę, a to zachowanie było odosobnionym incydentem, który więcej się nie powtórzy.

 

 

West Ham także wydał oświadczenie

 

West Ham United potępia zachowanie naszego piłkarza Kurta Zoumy. Rozmawialiśmy z nim i będziemy zajmować się tą sprawą, ale nie publicznie. Chcielibyśmy jasno powiedzieć, że nie ma mowy o tolerowaniu okrucieństwa wobec zwierząt.

 

Swoje zdanie wyraził również rzecznik RSPCA (taka nasza Organizacja Na Rzecz Ochrony Zwierząt):

 

To jest bardzo rozczarowujące nagranie. Kopanie, uderzanie lub bicie zwierzęcia jest niedopuszczalne – nieważne czy za karę czy z innego powodu. Jesteśmy wdzięczni ludziom, którzy zgłaszają nam, że jakieś zwierzątko cierpi. Chcielibyśmy zapewnić ludzi, że zawsze będziemy przyglądać się każdej sytuacji, w której istnieje takie podejrzenie, a jeśli to konieczne, to będziemy także badać wszelkie skargi dotyczące dobrostanu zwierząt.

 

 

Sytuacja Zoumy

Latem Francuz trafił do West Hamu z Chelsea za około 30 milionów €. W bieżącym sezonie angielskiej Premier League Kurt rozegrał 12 meczów, w których zdobył jednego gola. Czy 27-letni stoper rozegra jeszcze jakiś mecz ligowy w barwach „Młotów” (aktualnie piąte miejsce w tabeli)? Zobaczymy, jak zostanie rozwiązana ta sytuacja.

Na pewno David Moyes nie może być zadowolony. I z powodu zachowania jego podopiecznego i dlatego, że sytuacja na środku obrony w West Hamie nie jest najlepsza – Ogbonna jest kontuzjowany, Zouma może być zawieszony, więc zostają tylko Diop i Dawson. A już za kilka tygodni stołeczny klub, oprócz meczów w Premier League i FA Cup, czekają spotkania w Lidze Europy.

 

 

ZOBACZ TEŻ => Z notatnika Karpina #1 – pozycja bramkarz

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter