Cezary Kulesza o wynikach losowania baraży

Losowanie barażowe już za nami Reprezentacja Polski – losowanie baraży [WYNIK] – FUTBOL INFO. Dowiedzieliśmy się z nich, iż w pierwszym spotkaniu zagramy z Rosją, natomiast drugi – jeżeli wygramy – ze Szwecją, bądź Czechami. Na Twitterze swoimi odczuciami podzielił się prezes PZPN – Cezary Kulesza. Widać po niej, że raczej optymistycznie do tego podchodzi, ciesząc się ze szczęścia jakie nas spotkało.

Cezary Kulesza na Twitterze:

Na gorąco Cezary Kulesza wypowiedział się o całej sprawie również w studiu TVP Sport po całym losowaniu:

Jestem zadowolony. Wiem, że Rosja nie jest łatwym rywalem. Musimy go pokonać, bo przed meczem nikt nie wygrał i nikt nie zremisował, ani nikt nie przegrał. Cieszy też to, że następny mecz będziemy grać u siebie, ale wcześniej musimy pokonać Rosję. Przeciwnik jest dosyć mocny.

Wiedziałem w końcówce, że Portugalia wpadnie w drugim meczu na Włochów. Tylko jeden z tych dwóch pojedzie na mistrzostwa świata. My mamy Rosję. Poczekajmy na analizę jaką przeprowadzi trener. Jesteśmy dobrej myśli – zaznaczył szef PZPN.

 

Dodatkiem do tego była również wypowiedź na kanale Youtube Łączy nas piłka:

PO LOSOWANIU BARAŻY! Co czeka nas w marcu? – YouTube

 

Wszystkie te wypowiedzi malują się w podobnych barwach i odnoszą bardzo dobrze do zaistniałej sytuacji.

Pod postem wywołała się mała „burza”, w której internauci przypominają o wcześniejszej wypowiedzi prezesa, na temat Paulo Sousy i jego przyszłości. Krótko mówiąc zawarł on w niej informację, iż w przypadku braku awansu na mistrzostwa świata, Portugalczyk zostanie zwolniony.

Trzeba przyznać, że mimo teoretycznie „łatwiejszego” przeciwnika nasz selekcjoner będzie miał dużą presję, a co za tym idzie ciężkie wyzwanie. Niejednokrotnie pokazywał on jednak i udowadniał swoją genialną myśl taktyczną. Mimo wielu wad, jakie wciąż towarzyszą ekipie „biało-czerwonych”, widoczny jest zdecydowany progres i z meczu na mecz gra „naszych” wygląda coraz lepiej.

Jak wskazał sam Kulesza mogło być zdecydowanie gorzej. Trafiliśmy na drabinkę, z której brak wyjścia byłby wynikiem bardzo słabym. W takim przypadku pewnie i duża część krytyków prezesa przyzna rację o słuszności ewentualnego odebrania posady obecnemu trenerowi Polskiej kadry.

 

Inne opinie

Wszyscy, tak jak prezes PZPN bardzo zadowoleni! Niektórzy postanowili się podzielić również swoimi opiniami. Przykładem może być chociażby Tomasz Włodarczyk – dziennikarz serwisu Meczyki.pl, który na Rosję zareagował niejako lekceważąco, sądząc iż z możliwych scenariuszy jest najlepiej:

 

Zdań tego typu było wiele, a każdy z nich wyglądał niemal identycznie do wcześniej przytoczonych.

Udostępnij:

Facebook
Twitter