Były trener Barcelony opcją tymczasową dla Manchesteru United?

Manchester United od kilku dni poszukuje nowego menadżera. Dużo się mówi o zatrudnieniu Mauricio Pochettino, ale najnowszą opcją dla włodarzy klubu z Old Trafford ma być Ernesto Valverde. Takie informacje podał ceniony w branży Fabrizio Romano.

Ole Gunnar Solskjaer z posadą menadżera pożegnał się w niedzielę. We wtorek zespół w meczu z Villarreal poprowadzi Michael Carrick, a w tle odbywają się rozmowy z kandydatami na nowego trenera. Wiele mówi się, że włodarze klubu z Old Trafford chcą zatrudnić kogoś tymczasowo, z myślą o dokończeniu bieżących rozgrywek. W tym kontekście najczęściej padało nazwisko Laurent Blanc. Dziś jednak Fabrizio Romano podał, że zarząd Manchesteru United miał bezpośredni kontakt z byłym trenerem Barcelony, Ernesto Valverde. Hiszpan pozostaje bez pracy od 13 stycznia 2020 roku. Trzeba przyznać, że kandydatura to nieoczywista i dość niespodziewana.

Valverde jest jednym z kandydatów na liście gdyby nie powiodła się operacja z Mauricio Pochettino. Argentyńczyk jest priorytetem dla Manchesteru United, mimo iż jest związany umową z Paris Saint Germain. Wtorkowe doniesienia medialne mówią jednak o chęci wykupienia przez sterników klubu z Old Trafford umowy Pochettino. Sam Argentyńczyk podobno chętnie przeniósłby się z powrotem do Premier League. Najbliższe dni będą kluczowe w kontekście zatrudnienia nowego menadżera na Old Trafford, trzeba trzymać rękę na pulsie.

Udostępnij:

Facebook
Twitter