Bundesliga: Bartosz Białek wraca do gry po ciężkiej kontuzji

VfL Wolfsburg poinformował za pośrednictwem Twittera, że do treningów wrócił reprezentant Polski- Bartosz Białek. Dla napastnika to powrót po kontuzji kolana, z którą zmagał się od kwietnia poprzedniego roku.

Fatalna kontuzja z kwietnia

Bartosz Białek od koncówki poprzedniego sezonu zmagał się z kontuzją kolana. Polak zerwał podczas treningu więzadło krzyżowe i wstępne badania wykazały, że będzie pauzować conajmniej kilka miesięcy. Z tego powodu napastnika Wolfsburga ominęło między innymi Euro 2020. Przy wysokiej dyspozycji Białek miał szansę na udział w tej imprezie, ponieważ kontuzjowani byli również Krzysztof Piątek oraz Arkadiusz Milik.

Przed urazem polski napastnik zdążył zagrać w 19 spotkaniach, w których zanotował 2 trafienia. Nie był co prawda pierwszym wyborem trenera z powodu na dobrą formę, jaką prezentował Wout Weghorst, ale w roli zmiennika odnajdywał się naprawdę przyzwoicie. Fatalna kontuzja pokrzyżowała jednak jego plany i dalszy rozwój zawodnika stanął pod znakiem zapytania.

Kiedy powrót na boisko?

Najbliższy mecz Wolfsburg rozgrywać będzie w niedzielę, 9 stycznia. „Wilki” zmierzą się z VfL Bochum. Szanse, że na murawie ujrzymy naszego rodaka są jednak iluzoryczne. Powrót po tak trudnej kontuzji wymaga odpowiedniego przygotowania i rytmu. Pozostaje więc czekać, aż Białek powróci do pełni treningów i wtedy być może dostanie pojedyncze minuty w Bundeslidze.

Udostępnij:

Facebook
Twitter