Brendan Rodgers: Legia będzie chciała się otworzyć

Brendan Rodgers wypowiedział się na tematy dotyczące jutrzejszego spotkania Leicester – Legia, które odbędzie się o godzinie 21:00 na King Power Stadium.

– To jest bardzo ważny mecz dla obu drużyn. Czasami do przełamania potrzebna jest zmiana rozgrywek i otoczenia. Mam nadzieję, że uda nam się uzyskać korzystny wynik, który sprawi, że wyprzedzimy Legię w tabeli – mówił trener Leicester City.

– Koncentracja jest najważniejszą rzeczą, jaką należy zachować w takich spotkaniach. Legia grała za nowego trenera systemem 4-3-3, ale może to być podobny mecz do tego ze Spartakiem, w którym grali z kontry. Mają w swoim zespole kilku technicznych zawodników, co może spowodować, że się bardziej otworzą. Musimy jednak się skupić na sobie i narzucić własny styl gry.

– Brakuje nam czegoś w mentalności, lecz nie ma magicznej formuły na to, jak ją odzyskać. Mamy kilku utalentowanych graczy, ale na razie daleko nam do tej najwyższej półki. Nasza pewność siebie nie jest na takim poziomie, jakiego oczekujemy, ale musimy ciężko pracować, aby do tego doprowadzić.

– Kluczem jest znalezienie przewagi w naszej grze, czyli wygrywanie pojedynków jeden na jednego. Jestem naprawdę zadowolony z tego, co zobaczyłem w ostatnich kilku dniach. Udało nam się wykonać świetną robotę.

Na sam koniec trener Leicester City dodał, że Youri Tielemans oraz Ricardo Pereira będą nieobecni przez kilka tygodni, z powodu urazów.

Udostępnij:

Facebook
Twitter