Borussia Dortmund bliska sprowadzania nowej gwiazdy!

Borussia Dortmund po kolejnego piłkarza

Borussia Dortmund nie śpi. Mimo że okienko transferowe w Niemczech już dawno się zakończyło, BVB wciąż rusza po kolejnych zawodników. Zapewnili sobie angaż Niklasa Süle po sezonie, a już niedługo kolejny zawodnik może zostać ogłoszony. Chodzi o młodego Karima Adeyemiego, który jest podobno coraz bliżej przenosin do wicelidera Bundesligi. Zdaniem cenionego dziennikarza, Fabrizio Romano, klub czuje się pewnie w negocjacjach z RB Salzburg. Potwierdzenie ma być już tylko kwestią tygodni. Negocjacje pomiędzy BVB a jego obecnym pracodawcą trwają według tego samego źródła od listopada. Adeyemi również ma być chętny na przenosiny do Dortmundu. 

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1491699711895654404?s=20&t=eqbEQc5mJo6Rd_blDlOEhA

Adeyemi a Haaland

Kariera Karima Adeyemiego może powoli przypominać tę należącą do innego zawodnika. Chodzi oczywiście o Erlinga Haalanda, który przecież w 2020. roku, jako wyróżniający się strzelec w RB Salzburg zamienił austriackiego giganta na Borussię Dortmund. Resztę historii już znamy.

Mimo iż w zasadzie Norweg i Niemiec grają na tych samych pozycjach, a ich kariery wyglądają podobnie, oboje prezentują się na boisku nieco inaczej. 21-latek jest silnym i zarazem szybkim napastnikiem, natomiast atut o rok młodszego kolegi to przede wszystkim technika użytkowa. Są różni, ale w grze łączy ich jedno. Oboje są niezwykle bramkostrzelni. Pomijając kwestię Haalanda, którego każdy kosmiczne wyniki doskonale zna, warto skupić się na Karimie Adeyemim. Młody Niemiec strzelił w trwającym sezonie 18 bramek i zaliczył 4 asysty. Do dokonania tej sztuki potrzebował 28. spotkań.

 

Inne:

Widzew Łódź sprowadzi piłkarza Lecha? To byłby hit – Futbol Info

Jewhen Konoplanka może trafić do Ekstraklasy! – Futbol Info

Teatr jednego aktora- uzależnienie Deportivo Alaves i Getafe – Futbol Info

Udostępnij:

Facebook
Twitter