Bielsa pożegna się z Premier League?

Kontrakt argentyńskiego menadżera Leeds kończy się z końcem czerwca tego roku. Bielsa trenuje Leeds od 2018 roku. Do teraz nie poinformował czy pozostanie w strukturach klubu. A ten szuka zastęcy na jego posadę.

Bielsa Zostanie?

Jak informuje „The Telegraph” włodarze Pawi są zadowolone z pracy wykonywanej przez Marcelo Bielsy. Pomimo tego, że Leeds zdecydowanie spuściło z tonu w porównani z poprzednim sezonem. Wtedy zakończyli rozgrywki na 9 miejscu w tabeli. Teraz zajmują piętnaste i mają zaledwie sześciopunktową przewagę na strefą spadkową. W dodatku Leeds pożegnało się z FA Cup oraz z Pucharem Ligi Angielskiej. Jak donoszą media pomimo tego włodarze klubu chcą, aby Marcelo Bielsa pozostał w klubie. Umowa łącząca Argentyńczyka z Leeds kończy się w czerwcu tego roku.

Trzeba brać pod uwagę nowe kandydatury jakby się okazało, że 66-latek chce spróbować swoich sił gdzie indziej. W przeszłości trenował takie drużyny jak Lille, Lazio, Espanyol, Athletic Bilbao, a także reprezentacje Argentyny oraz Chille.

Na liście potencjalnych nowych trenerów włodarze Leeds umieścili trzy nazwiska. Są to: Ernesto Valverde, który pozostaje bezrobotny od momentu jego zwolnienia z Barcelony. Do tego pojawia się takie nazwisko jak Jesse Marsch, który nie udźwignął ciężaru RB Lipsk po odejściu Julliena Nagelsmana do Bayernu. Amerykanin stracił pracę w grudniu. W przeszłości trenował m.in. RB New York czy RB Salzburg.

Przewija się także nazwisko Carlosa Corberána. Hiszpan trenuje Hudersfield choć w przeszłości trenował Leeds U23. Był również trenerem technicznym w sztabie Marcelo Bielsy. Według angielskiej prasy wszyscy Ci kandydaci mogą liczyć na długoterminową umowę.

Udostępnij:

Facebook
Twitter