Bernd Schuster trenerem Polaków?

Jak donosi serwis „sport.pl” były niemiecki trener m.in Realu Madryt lub Getafe może zostać nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski!

Bernd Schuster selekcjonerem?

W ostatnich dniach spływają do nas kolejne sensacyjne wręcz wiadomości, kto by mógł zostać nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Ma to związek z tym, że jakiś czas temu Portugalczyk Paolo Sousa, odszedł do brazylijskiego Flamengo. Dzisiaj jednak pojawiła się informacja, że może nowym trenerem naszej kadry zostanie 62 letni Bern Schuster!. Pozostaje on bez pracy od lutego 2019 roku. Wówczas został zwolniony z chińskiego Dalian Professional, gdzie pracował niecały rok. Najdłużej w karierze trenerskiej pracował w Hiszpanii. Od lipca 2005 roku był przez dwa lata szkoleniowcem Getafe. Wówczas z drużyną z przedmieść Madrytu doszedł do finału Pucharu Króla w sezonie 2006/2007. W związku z tym, że miał tak dobry okres, to został później trenerem samego Realu Madryt.

Bernd Schuster w Realu Madryt

Schuster prowadził zespół „Królewskich” od lipca 2007 do grudnia 2008. Wówczas Zdobył mistrzostwo Hiszpanii oraz Superpuchar Hiszpanii. Za jego kadencji Realu odpadł w 1/8 finału Ligi Mistrzów po dwumeczu z AS Romą (1:2 oraz 1:2). W drużynie występowali wówczas m.in. Raul, Iker Casillas, Fabio Cannavaro, Sergio Ramos, Robinho oraz Jerzy Dudek. Po zwolnieniu z Realu 62-letni Niemiec prowadził także Besiktas Stambuł oraz Malagę. W lidze tureckiej zajął piąte miejsce, wygrał Puchar Turcji. Schuster na początku kariery trenerskiej prowadził m.in. Fortunę Koeln, FC Koeln oraz Szachtar Donieck.

Dobry piłkarz, ale bez doświadczenia jako selekcjoner

Podczas gdy był piłkarzem to w latach 80 był on uważany za jednego z najlepszych  na świecie. Występował m.in. w Barcelonie, Realu Madryt oraz Atletico Madryt. W 1980 roku zajął drugie miejsce w plebiscycie Złotej Piłki. Trzecią pozycję uzyskał w 1981 oraz 1985 roku. Był zdobywcą Pucharu Zdobywców Pucharów 1981/1982 oraz trzykrotnym mistrzem Hiszpanii. Zdobył mistrzostwo Europy z reprezentacją RFN (1980).

Bezsprzecznie mocną zaletą 62-letniego Schustera jest doświadczenie w roli trenera oraz w prowadzeniu gwiazd światowej piłki. Chociaż czy ten pomysł wypali? Ważnym aspektem jest to, iż jest ten człowiek 3 lata bez pracy a do kadry potrzebujemy kogoś, kto zna realia nie tylko pracy z gwiazdami, ale kogoś kto miał do czynienia z pracą w reprezentacji.

Udostępnij:

Facebook
Twitter