Belgijskie media ostro o Michniewiczu!

Media zasypane są głównie negatywnymi opiniami ze strony polskich kibiców po wczorajszym meczu z Belgią. Reprezentacja Polski uległa Belgom wynikiem 1-6, grając na wyjeździe. Co więcej, fala krytyki spadła nie tylko na piłkarzy a także na trenera Czesława Michniewicza. Swoje zdanie w gazetach, programach i mediach wyrażali także znani eksperci. Nawet belgijska strona o futbolu opublikowała artykuł poświęcony wczorajszej grze reprezentantów „Biało-czerwonych”.

W środowym meczu Reprezentacja Polski przegrała wynikiem 1-6 na stadionie Króla Baudoin’a w Brukseli. Aż pięć bramek padło w drugiej połowie. Po pierwszych 45′ minutach było 1-1, lecz to gospodarze dominowali. Oczywiście nie dziwi nas fala krytyki ze strony polskich ekspertów oraz dziennikarzy, ale swoje zdanie opublikowali również Belgowie. Belgijskie media również nie opisują naszej gry w superlatywach. Warto również dodać, że skrytykowali Czesława Michniewicza. „Hot Nieuwsblad” opublikował głośny artykuł, w którym szkoleniowca oceniano przez przeszłość.

Jak podaje „Onet.pl” część artykułu zatytułowano „trener mafii”. „Hot Nieuwsblad” poruszył także temat „fryzjera”.

– W przeszłości 52-letni były bramkarz często miał kontakt z niejakim Ryszardem Forbrichem, nazywanym Fryzjer (jego prawdziwy zawód). Forbrich odsiaduje obecnie 4,5 roku więzienia za ustawianie meczów na dużą skalę w kilku polskich ligach – napisano na łamach „Hot Nieuwsblad”, cytowanego przez „Onet.pl”.

– Michniewicz pozostaje moralnie niezdolny do pełnienia funkcji trenera kadry narodowej – opublikowały belgijskie media.

Belgowie krytycznie wypowiedzieli się również o Robercie Lewandowskim i Sebastianie Szymańskim. Napastnik Bayernu jest osądzany o złe zachowanie w sadze z odejściem z Bawarii, a Szymańskiego skrytykowano za dalszą grę w rosyjskim klubie.