Bayern chce przebić rekord transferowy? Gwiazda Barcelony na celowniku.

Jak informuje dziennik „AS”, Bayern Monachium ma w planach zakup jednego z kluczowych piłkarzy FC Barcelony.

Klub z Bawarii zamierza kupić bardzo ważnego rozgrywającego w układance Barcelony. Bawarczycy wiedzą, że Blaugrana nie dysponuje aktualnie zbyt dużą ilością pieniędzy, i ma nadzieję, że to pomoże im w dopełnieniu transferu. Mówi się, że Bayern zamierza pobić rekord transferowy, który dotychczas należy do Lucasa Hernandeza – kosztował on mistrzów Niemiec 80 mln €. Mowa o zdobywcy nagrody Golden Boy 2021 i  reprezentancie Hiszpanii – Pedrim.

14 października były zawodnik Las Palmas przedłużył umowę z klubem z Katalonii do 2026 roku. Ustalili też jego klauzulę wykupu na miliard euro. Bawarczycy są jednak w stanie podnieść jego pensję czterokrotnie, co może być mocnym argumentem w negocjacjach.

Otoczenie pomocnika jest świadome zainteresowania, sam Pedri nie podejmuje jednak na razie żadnych ruchów w stronę tych spekulacji. Twierdzi, że jak na razie jest na Camp Nou i czuje się tu dobrze oraz nie chce blokować swojego rozwoju.

Może jednak okazać się, że z powodów ekonomicznych Barcelona będzie musiała zaakceptować ofertę. Dziennik donosi, że plotki są realne i możliwe, więc sytuacja może być naprawdę interesująca. Pikanterii dodają poprzednie plotki, o kolejnym pomocniku „Dumy Katalonii”. Frenkie De Jong – bo o nim mowa – nie tak dawno był stawiany koło Bawarczyków, jednak sprawa ucichła.

Udostępnij:

Facebook
Twitter