Bartosz Kapustka na dłużej w Legii! Nowy kontrakt podpisany

Długo w niepewności żyli kibice Legii Warszawa. Wszystko to spowodowane tym, że kontrakt warszawskiej ekipy z Bartoszem Kapustką miał ostatecznie wygasnąć po zakończeniu obecnego sezonu. Dzisiaj poznaliśmy oficjalne zakończenie tych negocjacji. Okazały się one szczęśliwe. Bartosz Kapustka podpisał nowy, obowiązujący do lata 2023. roku kontrakt! Dziś, czyli w piątek, 14. grudnia, piłkarz ten dotrze na zgrupowanie legionistów w Dubaju. Tam będzie kontynuował proces rehabilitacji.

  • „Jest jednostronna opcja przedłużenia i z niej skorzystamy” – mówił w grudniu prezes i właściciel klubu, Dariusz Mioduski. Jak powiedział, tak też zrobił. Tym razem obietnica została dotrzymana. Jak to się mówi, lepiej późno niż wcale. Legia długo czekała, ale zrobiła wszystko, do czego się zobowiązała.

 

Obecny sezon dla polskiego pomocnika jest daleki od ideału. Bartosz Kapustka na początku obecnych rozgrywek miał dość duże nieszczęście. Zerwał on bowiem więzadło krzyżowe przednie w meczu eliminacji Ligi Mistrzów z Florą Tallinn (21 lipca 2021 roku). Stało się to podczas celebracji gola przed własnymi kibicami. Przerwa ze względu na pewne komplikacje w zabiegu ma potrwać dłużej, niż się początkowo wydawało. Szacuje się, że w kwietniu „Kapi” powinien być już gotowy do gry.

Mimo iż wielu spotkań w Legii nie zaliczył, był bardzo istotną częścią układanki Czesława Michniewicza w poprzednim sezonie. Jak grał, to i w tym radził sobie nie najgorzej.

Po powrocie do Polski Bartosz Kapustka zagrał 36. razy. W tych występach czterokrotnie strzelał i tyle samo razy asystował.

Bartosz Kapustka
fot. TVP Sport

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej o Legii Warszawa:

Legia zainteresowana reprezentantem Polski! – (futbolinfo.pl)

Legia Warszawa finalizuje transfer obrońcy! – (futbolinfo.pl)

Mahir Emreli blisko nowego klubu? – (futbolinfo.pl)

Udostępnij:

Facebook
Twitter