Barcelona wytypowała następcę Ousmana Dembele!

Barcelona nie jest w stanie dogadać się z Ousmanem Dembele w sprawie przedłużenia umowy. Prawdopodobnie Francuz odejdzie z Blaugrany wraz z początkiem letniego okna transferowego. Zdaniem hiszpańskiego dziennika „Sport”, działacze katalońskiego klubu wytypowali już następcę. Jest to wychowanek klubu.

Barcelona nie spełnia wymagań finansowych Dembele:

Kontrakt Dembele dobiega końca 1 lipca 2022. Barcelona nie może dojść do porozumienia z agentami piłkarza w sprawie prolongaty. Według doniesień hiszpańskich gazet Ousmane oczekuje pensji na poziomie 40 milionów euro! Obecny trener „Barcy” – Xavi stanął dębem, gdy usłyszał o tej kwocie. Klub nie zamierza spełniać wymagań finansowych skrzydłowego. Co więcej, były zawodnik Borussi Dortmund nie prezentuje w obecnym sezonie nic szczególnego.

Nowy następca:

Katalończycy sprowadzili już w międzyczasie Ferrana Torresa, jednak mają szukać jeszcze jednego zawodnika do formacji ataku. Dziennikarze „Sport” podają, że na Camp Nou może trafić Adama Traore. Hiszpan uczył się futbole w La Masii, co może skłaniać włodarzy FC Barcelony do kupna Adamy. W seniorskiej drużynie obecny skrzydłowy Wolves zagrał zaledwie cztery spotkania, a „Barca” pozbyła się go w 2015 roku za 10 milionów do Aston Villi. Ponoć sam Xavi jest zwolennikiem powrotu umięśnionego wychowanka. Barcelona liczy, że w całej transakcji pomoże Francisco Trincao. Portugalczyk jest obecnie wypożyczony do angielskiej drużyny. „Blaugrana” chciałaby, żeby w rozliczeniu za Trincao „Wilki” zgodziły się na odejście Traore.

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter