Barcelona pozyska nowego obrońcę? Tagliafico naciska na transfer

Od jakiegoś czasu chodzą plotki, że FC Barcelona poszukuje nowego lewego obrońcy. Jordi Alba jest już leciwy, a młodziutki Balde został skreślony przez Xaviego. Wielu dziennikarzy potwierdza, że klub ze stolicy Katalonii zainteresował się bocznym obrońcą Ajaxu Amsterdam. Nicolas Tagliafico, bo o nim mowa, naciska na transfer do Hiszpanii.

Tagliafico naciska na transfer:

Argentyńczyk występuje w barwach Ajaxu Amsterdam już od czterech lat. Od sezonu 2017/2018 jest podstawowym obrońcą mistrza Holandii. Spisuje się tam bardzo dobrze. Jednakże w obecnym sezonie nie jest tak ważnym zawodnikiem, jak kiedyś. Obecnie Tagliafico musi częściej zasiadać na ławce, niż miało to miejsce jeszcze sezon temu. Drużyna z Amsterdamu jest skłonna sprzedać swojego obrońcę już teraz w styczniu. Tę sytuację chce wykorzystać FC Barcelona.

Telegraph: Ajax wycenił Tagliafico! - Chelsea Poland - Polski serwis fanów  The Blueschelseapoland.com

FC Barcelona składa ofertę:

Po sprowadzeniu Ferrana Torresa, „Blaugrana” szuka lewego obrońcy. Jak ogłasza świetnie poinformowany Fabrizio Romano FC Barcelona złożyła już ofertę za Nicolasa. Jednakże, ze względu na sytuację finansową klub nie bierze pod uwagę transferu definitywnego, tylko wypożyczenie z opcją wykupu. Sam Tagliafico jest bardzo podekscytowany tą operacją. Piłkarz uważa, że to jego życiowa szansa, z tego powodu naciska na władze Ajaxu, aby Ci zgodzili się przyjąć ofertę z Półwyspu Iberyjskiego. Z drugiej strony zaś, holenderski klub nie chce na razie przyjmować tej transakcji. Co więcej, według Mike’a Verweija z De Telegraaf Argentyńczyk jest zdecydowany na ruch do Barcelony. Zawodnik miałby tam trafić już w przyszłym tygodniu.

FC Barcelona poszukuje rywalizacji dla leciwego już Jordiego Alby. Hiszpan w tym sezonie prezentuje się gorzej niż w poprzedniej temporadzie. Warto również dodać, że Xavi- obecny szkoleniowiec klubu z Katalonii poinformował już 18-letniego Balde, że ten musi poprawić swoje umiejętności defensywne zanim trafi na stałe do pierwszego zespołu.

Udostępnij:

Facebook
Twitter