Baraże MŚ: Zagraniczne media o wylosowaniu Polski

Baraże MŚ już za cztery miesiące, a Polska poznała swojego pierwszego z, mamy nadzieję, dwóch rywali w walce o turniej. W półfinale „biało-czerwoni” zmierzą się z Rosją, a w potencjalnym finale zagrają u siebie z lepszym z pary Szwecja – Czechy. My sprawdziliśmy i zebraliśmy dla Was wszystkie wypowiedzi ekspertów i dziennikarzy z powyższych krajów odnośnie wylosowania Polski.

 

Rosja (pierwszy mecz baraży MŚ 24 marca o godz. 18:00)

Nie zaskoczę Was, jeśli powiem, że najwięcej mówiło się o naszej reprezentacji właśnie w Rosji. Jednak zanim przejdziemy do wypowiedzi ekspertów, zacznijmy od tego, co powiedział trener Sbornej – Walerij Karpin.

 

Mogło być trochę lepiej lub gorzej. Na papierze wszyscy mamy równe szanse, ale trzeba też pamiętać, że baraże MŚ są dopiero za cztery miesiące. Do tego czasu wiele może się zmienić zarówno u nas, jak i u przeciwników. Gdzie będziemy grać? Nie wiem, chciałbym, żeby mecz odbył się na Łużnikach w Moskwie, ale trwa pandemia, pogoda jest nieprzewidywalna. Jest dużo czynników, które trzeba będzie uwzględnić.

 

Rosyjski Szpakowski, czyli Gieorgij Cherdantsev zamieścił zaś takiego tweeta, w którym widać, że jest przekonany o awansie swojej reprezentacji na mundial.

https://twitter.com/cherdantsev/status/1464270440256446470

 

Optymizm komentatora podziela były zawodnik Spartaka Moskwa Dmitrij Kombarow.

 

Myślę, że Polskę można wyeliminować z baraży MŚ, dlaczego nie? Trzeba się tylko dobrze przygotować do tego meczu, wtedy będzie pozytywny wynik. Czynnik własnego boiska odegra dla nas kluczową rolę. Gramy z naszymi fanami, nie będziemy musieli nigdzie podróżować.

 

Nieco bardziej sceptyczny jest za to były pomocnik reprezentacji Rosji Aleksander Samedov.

 

Szanse oceniam na 50-50. Rosja może zapomnieć o pechowej porażce z Chorwacją i wyjść z innym nastawieniem. Mecz z Polską będzie zupełnie inny – musi być, stawką są przecież MŚ.

 

Nie zabrakło również zdania przedstawiciela rosyjskiego rządu Dmitrija Swiszczowa.

 

To trudny przeciwnik, mający w swojej kadrze wielu zawodników grających w czołowych ligach europejskich. Oczywiście można było trafić lepiej np. Macedonię Północną. Będzie to też ciekawy mecz ze względu na inne płaszczyzny np. historyczną. Postaramy się, by każdy fan, który będzie oglądał ten mecz w Rosji, czuł się bezpiecznie, bo ono jest najważniejsze.

Kibice Rosji

 

Jeśli chodzi o kibiców, to tutaj mamy zaskakujący pesymizm. 35% kibiców wierzy w awans na mundial, ale aż 53% fanów sądzi, że Rosja odpadnie już po pierwszym meczu z Polską. Miło, że wzbudzamy taki respekt, ale należy też pamiętać, że wpływ na wynik ankiety Sportexpressu miała także przeciętna dyspozycja Rosji w spotkaniu z Chorwacją.

 

Link do ankiety: https://www.sport-express.ru/football/world/2022/poll/rossiya-vyydet-na-chm-2022-posle-stykovyh-matchey-s-polshey-i-shveciey-chehiey-1862412/

Czechy

Pozostali rywale w barażach o MŚ nie poświęcili nam takiej uwagi jak Rosja, ale doskonale to rozumiemy. Jeśli chodzi o naszych południowych sąsiadów, to, ogólnie, o całym losowaniu, wypowiedział się pomocnik tamtejszej reprezentacji Jakub Jankto.

 

Nie ma w tej ścieżce wyraźnego faworyta. Będą decydować drobiazgi, szczegóły i oczywiście aktualna forma. Jesteśmy w niekorzystnej sytuacji, że zagramy potencjalnie dwa mecze na wyjeździe, ale to i tak lepiej niż grać z Portugalią czy Włochami.

 

Jedni.cz podkreśla natomiast, że Czesi mają realne szanse na awans, bo Szwecja jest w ich zasięgu, a Polska i Rosja nie należą do grona najlepszych państw na świecie.

 

Szwecja

 

W Skandynawii również media za wiele o nas nie pisały ani nie mówiły. Janne Andersson powiedział dziennikarzom, że nie skupia się zbytnio na tym, z kim zagrają w finale baraży MŚ. Trzeba bowiem jeszcze wygrać mecz z Czechami.

Na pewno jest duża ulga, że nie trafiliśmy na Portugalię lub Włochów. Osobiście z pary Rosja v Polska, wolałbym zagrać z tymi pierwszymi, nie mniej jednak granie, z którąkolwiek z tych reprezentacji na wyjeździe będzie ciężkie. Wolałbym grać u siebie, ale trudno.

Dziennikarze Sportbladet zgadzają się ze szkoleniowcem kadry i też wolą trafić Rosję niż Polskę.

Wiemy, że Szwecja pokonała Polskę na Euro, ale gra przeciwko nim na stadionie pełnym ludzi, którzy tańczą i żywiołowo kibicują będzie piekielnie trudna. Dodatkowo Robert Lewandowski to najlepszy piłkarz na świecie – on może w pojedynkę wprowadzić ich na mundial.

Podsumowanie

Zagraniczni dziennikarze są stonowani i nie widzą wyraźnego faworyta pośród uczestników ścieżki B baraży MŚ. Pozostaje wierzyć, że i to stonowanie będzie wśród naszych polskich mediów, w tym nas, i nie będziemy sztucznie pompować balonika.

 

World Cup Qualifiers: World Cup 2022 Playoff Draw: One of Portugal or Italy won't be in Qatar | Marca

Baraże o MŚ 2022

Udostępnij:

Facebook
Twitter