Baku w wywiadzie po oficjalnym dołączeniu do Legii

Makana Baku po zaledwie jednym sezonie w tureckiej lidze wraca do Ekstraklasy. Niemiec w weekend został zaprezentowany jako oficjalny piłkarz Legii Warszawa. 24-latek występuje na pozycji lewego skrzydłowego i mierzy 177 centymetrów wzrostu. Baku w rozmowie z oficjalną stroną klubu opowiedział o swoich celach na nowy sezon.

Legia minionego sezonu na pewno dobrze nie będzie wspominać. Drużynę z Warszawy w minionym roku trenowało aż 3 trenerów. To poskutkowało zaledwie 10. miejscem w tabeli Ekstraklasy. Teraz ekipa przechodzi gruntowną przebudowę. Co więcej, klub zatrudnił nowego trenera- Kostę Runjaica. Były szkoleniowiec Pogonii Szczecin bardzo nalegał na transfer Makana Baku.

– Bardzo dziękuję za przywitanie. Pierwsze sygnały ze strony klubu dostałem trzy tygodnie temu. Rozmawiałem z trenerem. Byłem bardzo podekscytowany, bo Legia to największy klub w Polsce, a ja szukałem nowych wyzwań – powiedział Baku w rozmowie z oficjalną stroną Legii.

– Trener powiedział mi wszystko. Znałem Legię Warszawa już wcześniej. Skupiam się na piłce – chcę pokazać najlepszą wersję siebie i wygrać ligę. Mam nadzieję, że osiągniemy ten cel – podkreślił.

– Nie chcę za dużo mówić. Myślę, że najważniejszą rzeczą, o której wszyscy wiedzą jest to, że chcę wygrywać. Kiedy to robię, jestem po prostu szczęśliwy – skromnie dodał Makana Baku

– Czuję duże zaufanie ze strony klubu, dlatego tu jestem. Czuję pewność od wszystkich – dyrektora sportowego, trenera, każdego pracownika. Chciałbym oddać to zaufanie i zagrać najlepiej jak umiem – zatwierdził

– Nie czuję się jak gwiazda. Jestem bardzo pokornym chłopakiem, który chce dać z siebie wszystko, aby pomóc zespołowi. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało na koniec – zakończył Baku.