Puchar Narodów Afryki bez gwiazd reprezentacji Gabonu? To możliwe

Do meczu otwarcia w Pucharze Narodów Afryki coraz bliżej. Już w niedzielę Kamerun podejmie reprezentację Burkina Faso. Zapowiada się emocjonujący turniej. Ze zgrupowań poszczególnych drużyn spływają jednak niepokojące newsy dotyczące zakażeń koronawirusem. Tym razem oddech wstrzymali fani reprezentacji Gabonu.

Pierre Emerick Aubameyang i Mario Lemina uzyskali pozytywne wyniki testu na koronawirusa i udział obu zawodników w turnieju stanął pod znakiem zapytania. Gabon w grupie C rywalizował będzie z Ghaną, Marokiem i Komorami. Wobec absencji Aubameyanga i Leminy, mocnymi faworytami do awansu są zespoły Ghany i Maroka.

Aumabeyang ostatnio ma złą passę. Najpierw stracił opaskę kapitana w Arsenalu, następnie został odstawiony od zespołu przez Mikela Artetę. W poszukiwaniu formy udał się do Dubaju by jak najlepiem przygotowanym przyjechać na PNA. Jednak po raz kolejny wykazał się skrają nieodpowiedzialnością. Poszedł na imprezę z Leminą, a filmik z ich wspólnego wyjścia opublikowany został w internecie. Efektem tej eskapady covid. Pech zatem nie opuszcza Gabończyka, koronawirus to kolejny cios blokujący wykonanie jakiegokolwiek kroku naprzód w jego karierze.

Gabon nie należy do mocarzy w Afryce. Zespół znajduje się na 89. miejscu w rankingu FIFA. Pewne jest, że Aubameyang i Lemina nie zagrają w meczu Gabon – Komory. Uczestnictwo w dalszej fazie zależy od wyników kolejnych testów. Niewątpliwie ewentualna absencja drastycznie obniża szansę Gabonu na dobry wynik w tym turnieju. Aubameyang do tej pory w rprezentacji Gabonu zagrał 73 razy i strzelił 30 goli.  Największym sukcesem Gabonu w historii uczestnictwa na Pucharze Narodów Afryki jest ćwierćfinał, który udało się osiągnąc dwukrotnie, w 1996 i 2012 roku. Czy teraz bez swoich dwóch największych gwiazd są w stanie wyjść z grupy?

Podsumowując, jednych z udziału w turnieju wykluczył covid, podczas gdy inni nie zagrają z powodu kontuzji albo nieproozumień na linii trener – zawodnik. 

Do grona faworytów całej imprezy zalicza się takie zespoły jak Algieria, Senegal, Maroko czy Kamerun. Mecze Pucharu Narodów Afryki można oglądąć za pośrednictwem Viaplay.

Udostępnij:

Facebook
Twitter