Arkadiusz Milik imponuje. Wyróżnienie „L’Equipe”

Arkadiusz Milik i nieciekawa sytuacja

Arkadiusz Milik obecnego sezonu nie może zaliczyć do zbyt udanych. Wiele spotkań ominiętych przez kontuzję i kilka gorszych występów Polaka nie wystawiło mu zbyt dobrej laurki z aktualnych rozgrywek. We francuskich mediach miała więc miejsce w ostatnich tygodniach dość duża nagonka na zawodnika Olympique’u Marsylia. Dodatkowo został sprowadzony poważny konkurent w postaci Cedrica Bakambu. Zdaniem dziennikarzy z tego kraju nie jest on tak dobrym zawodnikiem, jak powszechnie się postrzega, a reprezentant Demokratycznej Republiki Kongo tylko to, poprzez wywalczenie pierwszego składu udowodni. Ostatni mecz Milika tym wszystkim tezą zaprzeczył.

Zmiana

W spotkaniu z Angers 27-latek zanotował hattricka i doprowadził swoją drużynę do pewnego zwycięstwa w 23. kolejce Ligue 1. Była to dla Polaka kolejno druga, trzecia i czwarta bramka w tych rozgrywkach. Na początku Arkadiusz Milik trafił do siatki, a stało się po podaniu Matteo Guendouziego. Mimo to pierwsza połowa zakończyła się remisem 2:2. Taki stan jednak długo za sprawą Milika się nie utrzymywał. Po przerwie dołożył bowiem do swojego dorobku kolejne dwa gole. Najpierw w 70., a następnie w 85. minucie. Mecz skończył się wynikiem 5:2. Duża w tym zasługa polskiego snajpera.

W mediach społecznościowych nie krył radości, publikując post, w którym poza samą euforią postanowił wbić szpileczkę w ludzi, którzy przedwcześnie go skreślili:

Arkadiusz Milik

„Can you hear me? Allez OM”„Czy mnie słyszycie? Naprzód OM”

 

Po wyczynie Milika narracja w mediach uległa diametralnej zmianie. Wszyscy zaczęli się o nim wypowiadać pozytywnie, a znany we Francji dziennik „L’Equipe” umieścił go nawet w swojej jedenastce kolejki. Poza tym został, co ciekawe najlepszym zawodnikiem tego składu, uzyskując notę 9 w 10-cyfrowej skali. Oczywiście zasłużenie. Niewielu w tym sezonie może poszczycić się tak dobrą oceną.

Sezon w wykonaniu ekipy Milika jest całkiem udany. Poprzednie rozgrywki zostały zakończone nieszczęśliwie, bo na piątym miejscu, natomiast dziś widać znaczny progres. Olympique Marseille zajmuje na obecną chwilę drugie miejsce w ligowej tabeli. Nad nimi plasuje się tylko Paris Saint Germain.

 

Inne o Ligue 1:

Ousmane Dembele na wylocie z Barcelony – (futbolinfo.pl)

Arkadiusz Milik jednak nie zmieni klubu? (futbolinfo.pl)

Aurelien Tchouameni w Realu Madryt? – (futbolinfo.pl)

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter