Argentyńczyk Nicolas Gaitan wraca do Europy

Argentyńczyk Nicolas Gaitan po roku wraca do grania na europejskich boiskach. Pozyskanie 33-latka potwierdziła  ekipa Paços de Ferreira.

W grudniu ubiegłego roku Gaitan rozstał się z urugwajskim CA Penarol. Po tej sytuacji zaczęto wtedy spekulować o jego powrocie do Europy. Argentyńczyk musiał jednak czekać na ofertę ponad miesiąc. 

Po pozytywnych testach medycznych Nicolas Gaitan podpisał z portugalskim klubem kontrakt ważny do 30 czerwca 2022 roku, podczas gdy umowa zawiera także opcję przedłużenia o rok.

Nicolas Gaitan największe sukcesy odnosił w Benfice Lizbona, przede wszystkim zdobywając tam 3 razy tytuł mistrzowski. Podobnie było w Atletico Madryt, z którym  wygrał Ligę Europy w sezonie 2017/18. Jego kariera poza Europą, wydaje się, że  była równie udana. Jest mistrzem krajowym z  Boca Juniors w sezonie 2006/07. A także z CA Penarol wywalczył krajowe trofeum w 2021 roku. Poza trofeami klubowymi, przede wszystkim Gaitan ma kilka nagród indywidualnych np. najlepszy asystujący Ligi Mistrzów sezonu 2011/12.

Argentyńczyk wraca do Europy

Pierwszym jego europejskim klubem była Benfica Lizbona. Przybył tam w 2010 roku. Przez 6 lat gry dla klubu rozegrał 152 mecze, zdobywając 25 bramek. W 2016 roku przeszedł do Atletico Madryt. Pobyt w Los Rojiblancos był nieudany dla Argentyńczyka. Wystąpił tylko w 29 meczach, w których strzelił 3 gole. W 2018 roku wyjechał do Chin. Po roku w Chinach kupiło go Chicago Fire z MLS. Po przygodzie w Azji i w USA znów poszedł do europejskiego klubu. Pod koniec stycznia 2020 roku kupiło go Lille. W następnym sezonie zagrał w Sportingu Braga. A ostatni sezon rozpoczął w urugwajskim CA Penarol.

Gaitan jest także 19-krotnym reprezentantem kraju. Z reprezentacją wywalczył drugie miejsce podczas Copa America Centenario w 2016 roku.

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter