Araujo na dłużej w Barcelonie! Agent obrońcy wyjaśnia medialne doniesienia

Hiszpańskie media ostatnimi czasy sporo spekulowały na temat przyszłości Araujo. Urugwajczyk był nawet łączony z Realem Madryt! Jednakże agent stopera FC Barcelony wyjaśnia wszystkie kontrowersje.

Ile znaczy Araujo dla Barcelony:

Mimo bardzo młodego wieku, Araujo jest filarem obrony FC Barcelony. Urugwajczyk jest wręcz najpewniejszym punktem składu „Dumy Katalonii”. Ronald ma świetne predyspozycje fizyczne, mierzy 188 cm. wzrostu i waży 80 kilogramów. Co więcej, zawodnik ekipy Xaviego jest najszybszym obrońcą „Blaugrany”, 22-latek nie ma problemu z doganianiem rywali na dłuższym dystansie. Reprezentant Urugwaju jest również bardzo groźny w ataku. W tym sezonie ma już na koncie dwie bramki. Urugwajczyk swoją doskonałą formę potwierdził w ostatnim El Clasico, jako jedyny obrońca „Barcy” nie popełniał błędów. Warto również dodać, że Ronald grał ze śrubami w ręce, z powodu operacji, którą przeszedł parę dni przed meczem z Realem Madryt.

https://twitter.com/fdjchief/status/1481640233804333061?s=21&fbclid=IwAR1NntsQA55ywnzMtKYlydyPzFNyar4kgIVKXYk_Yoa8GJ_I0ERcE5Rolr4

Wypowiedzi agenta:

Umowa Araujo wygaśnie w 2023 roku. Media sugerowały, że stoper może zostać do tego czasu na Camp Nou, a następnie przenieść się do… Realu Madryt. Kibice „Dumy Katalonii” mogą jednak spać spokojnie. Agent 22-latka zabrał głos w tej sprawie:

– Plotki na temat Realu? Nie przywiązuję do nich żadnej wagi – dodał agent środkowego obrońcy.

– Ronald jest piłkarzem Barcelony. Ma jeszcze 1,5 roku kontraktu, jest tu szczęśliwy i chce zostać na dłużej – zdradził Flavio Perchman.

Wszystko wskazuje na to, że Araujo zostanie na dłużej w stolicy Katalonii.

Udostępnij:

Facebook
Twitter