Anthony Martial w Sevilli!

Na oficjalnej stronie klubowej Sevilla FC pojawiło się zdjęcie i tekst o tym, iż Anthony Martial został oficjalnie nowym piłkarzem klubu z Andaluzji!

Właśnie jesteśmy świadkami końca sagi, w jakim klubie w drugiej części sezonu 2021/22 zagra Francuz Anthony Martial. Na oficjalnej stronie klubowej Sevilla FC mamy zdjęcie w koszulce klubowej reprezentanta Francji. Urodzony w 1995 roku w Massy, we Francji napastnik ma zostać wypożyczony do 30 czerwca 2022 roku. Jest to oficjalnie drugi transfer w zimowym okienku transferowym do klubu, po tym, jak w styczniu pozyskano jeszcze Meksykanina Jesusa Corone. Prezentacja zawodnika ma się odbyć jutro o godzinie 13 na stadionie klubu. 

Przebieg kariery Anthony Martiala

Liga francuska

Karierę seniorską rozpoczął w  2001, w młodzieżowym zespole CO Les Ulis. W 2009, w wieku 14 lat, został zauważony przez skautów Olympique Lyon, do którego to klubu trafił w tym samym roku.  W barwach Lyonu zagrał raptem tylko w 3 meczach i nie strzelił żadnej bramki.  Po przygodzie w Lyonie przyszedł czas na transfer do AS Monaco. Klub kupił go za 5 milionów euro. Był tam na początku głównie zmiennikiem Radamela Falcao, jednak z czasem grywał coraz więcej i stał się pierwszoplanową postacią drużyny. W sumie dla AS Monaco zagrał w 49 spotkaniach, strzelając 11 goli.

Liga angielska

Po kapitalnym wtedy okresie Monaco zaczęło pozbywać się swoich „gwiazd”. Takowym był też transfer Martiala do Manchesteru United. Podpisał on kontrakt z Manchesterem 1 września 2015 roku na okres 4 lat. 12 września zadebiutował dla Manchesteru, wchodząc z ławki w meczu z Liverpoolem. Podczas gdy wchodził w tym meczu z ławki, to udało mu się strzelić też debiutancką bramkę. Ta bramka została wybrana przez „fanklub” bramką miesiąca, a liga przyznała mu nagrodę najlepszego piłkarza września. W sumie dla Manchesteru United zagrał oficjalnie w 175 spotkaniach o stawkę, strzelając 56 goli. Teraz w Sevilli będzie musiał konkurować o miejsce w składzie z m.in. Rafą Mirem, czy ze wcześniej wspomnianym Jesusem Coroną. Miejmy nadzieję, że tak utalentowany zawodnik wróci na dobre tory w Hiszpanii.

Reprezentacja

W reprezentacji zadebiutował w 2015 roku w meczu przeciwko Portugalii. Podczas gdy grał już dla United, to znalazł się w kadrze na Euro 2016. Francja zdobyła wtedy wicemistrzostwo Europy. Chociaż był w kadrze podczas mundialu w Rosji 2018, to jednak nie zagrał ani minuty na tym turnieju.  W sumie dla kadry rozegrał jak na razie 30 spotkań, zdobywając 2 bramki.

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter