Correa przedłużył kontrakt z Atletico Madryt

Argentyńczyk Angel Correa podpisał przedłużył dziś umowę z Atletico Madryt. Nowy kontrakt będzie zobowiązywać do 30 czerwca 2026 roku. Jest to świetna informacja dla „Materacy”, u których występuje problem z kończącymi się kontraktami.

Luis Suarez, Hector Herrera, Felipe, Ivan Saponjic i Sime Vrsaljko. Całej piątce pozostało pół roku w Atletico, przynajmniej na ten moment. Do tego dochodzą kończące się wypożyczenia Benjamina Lecomte oraz Antoine Griezmanna, lecz ten drugi może być wykupiony. Najprawdopodobniej już zimą odejdzie Kieran Trippier więc sytuacja kadrowa w mistrzu Hiszpanii na przyszły sezon nie wygląda kolorowo.

Co prawda z wypożyczenia wrócą piłkarze, ale z nich najlepszymi będą Saul oraz Ivo Grbic. Niewiadoma jest jeszcze przyszłość Alvaro Moraty, o którym głośno jest ostatnimi czasy w kontekście odejścia do FC Barcelony. Informacja o tym, że Correa przedłużył kontrakt jest więc miodem na serce dla kibiców Atletico.

Poza kłopotami kadrowymi, Atletico ma także problemy z grą w tym sezonie. Czwarte miejsce w La Liga z ogromną stratą do liderującego Realu i drugiej Sevilli są już raczej nie do odrobienia, a w tabeli bardzo ciasno, gdyż dziewiąty Villarreal traci do trzeciego Realu Betis zaledwie pięć punktów. Tabela La Liga

W Lidze Mistrzów wcale z Atletico nie było lepiej bowiem ledwo wyszli z grupy, prezentując niski poziom. Zarówno Porto jak i Milan mogły wypchnąć Atletico nawet poza grę wiosną w Europie, jednak Atletico ostatecznie zwyciężyło w decydującym meczu z Porto.

Correa jest ważną postacią w układance Diego Simeone i potwierdził to zdobywając dwa gole w ostatnim meczu przeciwko Rayo ustalając wynik spotkania.

Udostępnij:

Facebook
Twitter