Andrij Szewczenko zwolniony z Genoi

Andrij Szewczenko nie jest już trenerem włoskiej Genoi. Władze klubu poinformowały o tym, dziękując Ukraińcowi za jego pracę

Andrij Szewczenko objął włoską Genoe 7 listopada tego roku. Gdy zaczynał swoją pracę, zespół znajdował się na 16 miejscu w tabeli. Klub wiązał z legendarnym napastnikiem wielkie nadzieje. Ukraiński szkoleniowiec nie odnalazł się za dobrze na tym stanowisku i w 11 meczach wygrał tylko raz (wszystkie rozgrywki).

Genoa zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli Serie A. Drużynę, której piłkarzem jest Aleksander Buksa poprowadzą tymczasowo Roberto Murgita oraz Abdoulay Konko.

Jeszcze niedawno mówiło się o potencjalnym zatrudnieniu Szewczenki przez PZPN. Temat dość szybko ucichł.

– To na pewno ciekawy szkoleniowiec, ale ma przecież umowę, która wiąże go z Genoą – mówił niedawno Cezary Kulesza

Dla 45-latka była to pierwsza praca w klubie jako trener. Wcześniej prowadził tylko reprezentację Ukrainy (2016-2021), z którą zaszedł do Ćwierćfinału EURO 2020. Ukrainiec podpisał kontrakt do 2024 roku i za sezon pracy miał zarabiać 2 mln euro.

We włoszech nie sprostał zadaniu. Genoa pod jego wodzą grała bardzo przeciętnie i w tym okresie nie wygrała żadnego ligowego spotkania. Klub był zmuszony zwolnić trenera, ponieważ sytuacja nie zmierzała ku czemuś dobremu. Szewczenko doprowadził do sytuacji, w której Genoa jest faworytem do spadku, w związku z tym potrzebne były roszady.

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter