Ajax zwalnia dyrektora sportowego! W tle skandal obyczajowy

Nic nie wskazywało na nagłe trzęsienie ziemi w strukturach mistrza Holandii. Ajax jest liderem Eredivisie oraz pewnie awansował do fazy pucharowej, wygrywając wszystkie mecze w grupie. Dodatkowo, to jest klub bardzo stabilny finansowo, mający bardzo utalentowaną młodzież i jedno z najgorętszych nazwisk trenerskich. Jednak ten sielankowy nastrój nie mógł wiecznie trwać.

OFICJALNIE: Ajax zwolnił Marca Overmarsa!

Klub ze stolicy Holandii rozstał się z legendarnym skrzydłowym. Powodem zwolnienia dotychczasowego dyrektora sportowego miały być niestosowne wiadomości, które Overmars wysyłał do pracowniczek klubu. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że Ajax wiedział o całej sprawie już kilka miesięcy wcześniej, ale nikt nie zdecydował się zwalniać 48-letniego Holendra. Jednym z czynników, dla których holenderski zespół pozostawił Overmarsa na stanowisku był jego długi kontrakt, obowiązujący do 2026 roku.

 

A był takim dobrym dyrektorem sportowym…

Jeszcze kilka miesięcy mówiło się o tym, że Overmars może zmienić klub na jakiś lepszy. Dzisiaj, mimo bardzo dobrej pracy wykonanej w Ajaxie, w którym spędził na tym stanowisku 10 lat, żaden zespół głośno nie mówi o zatrudnieniu byłego zawodnika m.in. Arsenalu. Całość nie wyszłaby na jaw, gdyby nie Edwin van der Sar. Legendarny bramkarz chociażby Manchesteru United poprosił wszystkich pracowników klubu o to, żeby zgłaszali skargi i uwagi dot. bezpieczeństwa w miejscu pracy.

 

Niedługo później kilka kobiet poinformowało, że dyrektor sportowy amsterdamskiego klubu wysyłał im zdjęcia i wiadomości o podtekście seksualnym. Na reakcję działaczy nie trzeba było długo czekać – Ajax opublikował oświadczenie, w którym ogłosił zwolnienie Overmarsa. W nim można przeczytać m.in.:

„Przepraszam. Zwłaszcza dla kogoś na moim stanowisku takie zachowanie nie może być usprawiedliwione, teraz też to widzę. Ale jest już za późno. Nie widzę innej opcji niż odejście z Ajaxu. Ma to również duży wpływ na moją sytuację prywatną. Dlatego proszę wszystkich, aby zostawili mnie i moją rodzinę w spokoju.”  ~Marc Overmars.

Sytuacja Ajaxu

Klub z Amsterdamu jest liderem Eredivisie z dorobkiem 51 punktów i przewagą pięciu „oczek” nad drugim PSV. Już jutro Ajax zagra w ćwierćfinale pucharu Holandii z Vitesse, a za dwa tygodnie rozpocznie zmagania w fazie pucharowej Champions League. Ich rywalem w 1/8 finału będzie portugalska Benfica.

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter