Adeyemi blisko Barcelony. Blaugrana złożyła ofertę

Karim Adeyemi, wielki niemiecki talent, zawodnik RB Salzburga, na którego wielką chrapkę ma wiele europejskich gigantów. Jak informuje „AS”  Duma Katalonii złożyła pierwszą ofertę w wysokości aż 40 mln za napastnika. Rywalem katalońskiej drużyny w pozyskaniu Niemca może okazać się Borussia Dortmund, która próbuje znaleźć zastępcę w wypadku możliwego odejścia Haalanda.

Transfer wydaje się być na ostatniej prostej – wiele hiszpańskich źródeł informowało, że kwota zaoferowana przez Barcelonę zadowala zarząd Salzburga, jednak BVB nie zamierza odpuścić walki o Niemca. Dają na stół odrobinę mniejszą kwotą w wysokości 35 mln.

Adeyemi w Salzburgu notuje niesamowite wyniki. W piętnastu ligowych spotkaniach zdobył jedenaście bramek i zanotował dwie asysty. Równie dobrze prezentuje  się na arenie międzynarodowej, gdzie ma na swoim koncie trzy bramki. Drużyna z Red Bull Areny z Niemcem w składzie jest liderem austriackiej ekstraklasy, czy wiceliderem grupy G w LM.

Poza napastnikiem na celowniku FC Barcelony znajdują się tacy zawodnicy jak Ferran Torres, czy Dani Olmo, którzy są planem B w wypadku niezakontraktowania Adeyemiego. Sprawa z tymi Hiszpanami jest o wiele bardziej wymagająca – w głównej mierze ze względów finansowych.

Ten sezon nie należy do Barcelony. Dopiero 7 miejsce z ponad 10 pkt stratą do Realu Madryt. W Lidze Mistrzów również nie idzie im pomyślnie.

Udostępnij:

Facebook
Twitter