Adam Nawałka zostanie nowym selekcjonerem?!

Telenowela pod tytułem „Kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski?”, trwa już zdecydowanie za długo. Właściwie od 29 grudnia. Była to data, kiedy Paulo Sousa oficjalnie pożegnał się z „Biało-Czerwonymi”. Na zastępstwo przewijało się wiele nazwisk, natomiast media są na ten moment zgodne – Adam Nawałka wróci do kadry!

Pod uwagę brane były kandydatury zarówno z Polski, jak i zagranicy. Podczas tej długiej sagi wymieniano między innymi takich trenerów jak Czesław Michniewicz, Jan Urban, Michał Probierz, Marek Papszun, Fabio Cannavaro, Avram Grant, Andrea Pirlo, Marco Giampaolo, czy Andrij Szewczenko. Niedawno na prowadzenie wysunął się ten ostatni, jednak finalnie rozmowy miały się załamać. Przejęcie reprezentacji przez Nawałkę wcale nie jest tematem nowym. Cezary Kulesza już ponad tydzień temu miał się z nim dogadać, jednak traktował go jako opcję numer dwa. Skoro nie udało się z Szewczenką, prezes PZPN miał wrócić do tego tematu.

Według Przeglądu Sportowego 64-latek podpisze stosunkowo krótką umowę, bo obowiązującą do końca 2022 roku. Będzie pozbawiona jakichkolwiek klauzul pozwalających na zwolnienie trenera w przypadku niepowodzenia w barażach, czy słabych wyników w na samym turnieju. Adam Nawałka ma zarabiać 200 tysięcy złotych miesięcznie, a jeśli Polacy awansują na Mistrzostwa Świata, otrzyma on premię. Przed odejściem z reprezentacji poprowadził Polskę w 50 meczach. Kadra pod jego wodzą wygrała 27 razy, 13-krotnie zremisowała, 10 razy przegrała i doszła do ćwierćfinału Mistrzostw Europy 2016.

Szansę na debiut nowy selekcjoner będzie miał niedługo, bo 24 marca. Biało-czerwoni zagrają wtedy z Rosją. Będzie to pierwszy mecz barażowy o awans do Mistrzostw Świata. Jeśli Polacy wygrają, w decydującym spotkaniu zmierzą się z Czechami albo Szwecją. Oficjalne ogłoszenie człowieka na to stanowisko odbędzie się na konferencji w poniedziałek o godzinie 13:30. Prawie na pewno zostanie nim wcześniej wspomniany Adam Nawałka.

Udostępnij:

Facebook
Twitter