Adam Nawałka zastąpi Paulo Sousę? Jest jeden warunek

Ostatnie kilkanaście godzin to istny wysyp komentarzy pod nazwiskiem selekcjonera reprezentacji Polski, choć chyba nikt nie ma wątpliwości, że przed powinniśmy wstawić „byłego”. Piłkarze, kibice, sztab – nikt nie bierze pod uwagę baraży, w których poprowadzi nas Portugalczyk. Czara goryczy się przelała.

W ostatni dzień świąt Bożego Narodzenia Paulo Sousa postanowił zrobić prezent-niespodziankę Cezaremu Kuleszy. Trener poprosił o pilne połączenie się z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. I nie, Sousa nie spóźnił się z bożonarodzeniowymi życzeniami – było pewne, co będzie tematem rozmów. „Dziś zostałem poinformowany przez Paulo Sousę, że chce rozwiązać za porozumieniem stron kontrakt z PZPN-em z powodu oferty z innego klubu. To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, niezgodne z wcześniejszymi deklaracjami trenera. Dlatego stanowczo odmówiłem.” – taką informację chwilę po godzinie 16:00 przekazał prezes na swoim Twitterze. Spotkania barażowe coraz bliżej a środowisko PZPN zostało na lodzie. Związek jednak nie próżnował i od razu zapoczątkował proces znalezienia nowego szkoleniowca.

Piłkarska społeczność rozpoczęła poszukiwanie selekcjonera. Kandydaci na stanowisko? Czesław Michniewicz, który wcześniej współpracował z kadrą młodzieżową; Jacek Magiera, czyli obecny szkoleniowiec Śląska Wrocław; Michał Probierz, który niedawno opuścił Cracovię; Ireneusz Mamrot, który na święta został zwolniony z Jagiellonii czy Adam Nawałka, który prowadził już kadrę m.in. podczas pamiętnego EURO 2016.

Najbliżej rozpoczęcia współpracy z reprezentacją Polski jest ostatni z wymienionych. Według informacji „TVP Sport” Adam Nawałka jest w stanie pomóc kadrze. Były selekcjoner postawił jednak jeden warunek – obejmie zespół tylko na spotkania barażowe (o ile będą dwa). Polska swoją przygodę rozpocznie już za niecałe trzy miesiące – 24 marca na Łużnikach zmierzy się z Rosją. W przypadku wygranej kadra 29 marca stanie oko w oko ze Szwecją bądź Czechami.

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter