AC Milan chce sprowadzić piłkarza Spurs. Co na to Conte?

AC Milan już przygotowuje się do wzmocnień podczas letniego okienka transferowego. Jak donosi Daniele Longo – włoski dziennikarz, na liście priorytetów znajduje się Steven Bergwijn.

Klub z czerwonej części Mediolanu planuje kilka głośnych transferów tego lata. Na tą chwilę dość mocno są zainteresowani sprowadzeniem dwóch zawodników z drużyny mistrzów Francji – Lille. Renato Sanches i Sven Botman, to ich chcieli by pozyskać włodarze Milanu. 

Na tym jednak nie kończą się ich plany. Już w styczniu prowadzili rozmowy z Tottenhamem w celu transferu Stevena Bergwijna. Nie zgodzić się na ten transfer miał wówczas Antonio Conte, który ma swoich planach Holendra na dalszą część sezonu. Szkoleniowiec drużyny z północnego Londynu, jak to ma w zwyczaju zdążył pokłócić się z zarządem odnośnie polityki transferowej. Taka sama sytuacja miała miejsce w Interze, co było skutkiem jego odejścia pomimo zdobycia Scudetto. Włoch wielokrotnie zarzucał błędy działaczom Spurs, a robił to nawet publicznie.

– To nieco dziwne, żeby sprzedawać jednego gracza i wypożyczać kolejnych czterech podczas styczniowego okienka – zaznaczył Conte na konferencji prasowej.

Bergwijn rozegrał w barwach „Kogutów” 69 spotkań, strzelając 7 bramek i notując 10 asyst. AC Milan ma wciąż nadzieję, że Conte zmieni zdanie i Holender zostanie ich nowym nabytkiem już tego lata. Piłkarz ten nie może liczyć na dużą ilość minut, ma on rolę zmiennika, choć po meczu z Leicester wydawało się, że odzyskał zaufanie trenera. To nie może mu się podobać, a być może w Milanie mógłby się bardziej rozwinąć.

Tottenham znajduje się obecnie na ósmej pozycji w tabeli, lecz ich forma nie należy do najlepszych. Przegrali oni trzy ostatnie spotkania ligowe.

 

 

 

 

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter