Aaron Ramsey odchodzi z Juventusu

Aaron Ramsey odchodzi z Juventusu. Po nieudanym okresie w Turynie wraca do Wielkiej Brytanii. Jego nowym klubem będzie Rangers FC.

Walijczyk przez całe zimowe okienko transferowe był pożądany przez kilka klubów. Plotki o transferze Walijczyka były związane z m.in. Newcastle United lub Crystal Palace. Mówiło się nawet o powrocie Walijczyka do Arsenalu. Reasumując Walijczyk, spróbuje się odbudować w Szkockim Rangers FC. 

Władzom Juventusu bardzo zależało, aby pozbyć się Ramseya. Do rozmów doszło na kilka chwil przed końcem okna, jednak bardzo szybko działacze Rangers i Juventusu doszli do porozumienia. Aaron Ramsey trafi do Szkocji na zasadzie półrocznego wypożyczenia. Klub zapewnił sobie także możliwość wykupu zawodnika.

31-latek będzie chciał wrócić do dawnej formy w Szkocji. Jego kadra wciąż walczy o awans na mundial w Katarze i , w związku z tym musi zacząć znów grać w klubie jeśli chce grać dalej w reprezentacji. Walia zagra w marcowych barażach pierwszy mecz z Austrią. A jeśli wygrają, to mogą trafić na Ukrainę lub Szkocję. 

Gdy Ramsey przychodził do Włoch, to wiązano z nim spore nadzieje. Poza małą liczbą występów piłkarz borykał się także z problemami zdrowotnymi. Mówiło się również, że okres aklimatyzacji Walijczyka we Włoszech utrudniała słaba znajomość języka. 

Dotychczasowa kariera Walijczyka

Walijczyk jest wychowankiem Cardiff City. W 2008 roku wypracował sobie transfer do Arsenalu. Bezsprzecznie gra dla „Kanonierów” była jego najlepszym okresem.  W 9 lat rozegrał tam 361 meczów, i strzelił 62 gole. Z kolei dla Juventusu rozegrał ostatecznie 49 spotkań i strzelił 5 bramek. 

Ramsey w reprezentacji 

W 2008 roku zadebiutował w reprezentacji Walii. Zagrał w kadrze podczas Euro 2016 i Euro 2020. Miał także zaszczyt reprezentować Wielką Brytanię w 2012 roku w trakcie turnieju olimpijskiego w Londynie. 

Udostępnij:

Facebook
Twitter